Kurumuş ağaç yapraklarından Sanat Eseri

0
67

Günün ilginç haberi samsundan geldi.samsunda yaşan bahar değirmenci son bahar olduğunda ormanlardan topladığı ağaç yapraklarını toplayarak evinde hazırlamış olduğu atölyesinde yaprakların üzerine çeşitli figürler ve hayvan resimleri yaparak ortaya inanılmaz sanat eserleri çıkarıyor.

Yaptığı eserleri oldukça beğeni toplarken açmış olduğu sergiler ziyaretçi akınına uğruyor.

KURUMUŞ YAPRAKTAN SANAT ESERİ SERGİSİ

Topladığı yaprakların üzerine mevsimine göre hayvan ve birbirinden ilginç figürler çizen Bahar değirmenci her mevsim yaprağının farklı özellikleri olduğunu ve oluşturulan eserlere ayrı bir hava kattığını ifade etti.

BAHAR DEĞİRMENCİ YAPRAK SERGİSİ

20 Yıldır üzerinde çalıştığı eserlere ilk önce tekstil ile başlayan Bahar değirmenci daha sonrasında doğadaki materyallerden ilham alarak sanatı geliştirdi ve Ağaç yapraklarından oluşturduğu eserleri ile sanat severlerin dikkatini üzerine çekti.

Senin için öneriliyor...  Aleyna Tilki, Pijamasıyla İtalya Sokaklarını Birbirine Kattı

Kurumuş ağaç yapraklarından sanat eserleri üretiyor

YAPRAKTAN TABLO OLURMU ? OLUR !

Mevsim geçişlerinde kuruyup düşen yaprakları boyayıp elden geçirerek ortaya çıkarılan eserleri için Bahar değirmenci şunları söyledi;

Kuruyup solan yaprakları topluyorum onları temizleyip bakımlarını yaptıktan sonra tablo haline getiriyorum.Zaten Doğa başlı başına bir sanat eseri bir güzellik abidesi.yaptığım Eserlerin üzerine kuş resimleri ve Kızılırmak deltasının doğal güzelliklerini resmediyorum. dedi.

Kurumuş ağaç yapraklarından sanat eserleri üretiyor

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı yazın
isminizi yazın