Kel olmak kader değil Saç ekimi hakkında bilmeniz gerekenler

0
3580

Saçlarınızı tarıyorsunuz ve tarağınızdaki dökülen saçlarınızı görünce paniğe kapılıyorsunuz ama Özellikle erkeklerde saç dökülmesi oldukça yaygındır.Gelişen teknoloji ile birlikte saç ekimi ve kaybettiğiniz saçlarınıza yeniden kavuşmanız mümkün.Saç dökülmesinin ve saçlarınızı kaybetmeye başlamanız ilk belirtiler olmakla birlikte kafanızın üst kısmında saçlı bölgelerin seyrekleşmeye başlamasını görmeniz oldukça olası bir durumdur.

Genellikle saç dökülmesi genetik bir sebeptir.Ailenizin geçmisine baktığınızda kafanızdaki seyrekleşmeye ve saçlarınızın dökülmeye başladığı noktaları görmeniz netleşir.Mesela babanıza dedenize bakın %90 oranda aynı doğrultuda saçlarınız dökülecektir ve ileri yaşlarda bu dökülmeler belli bir noktada duracaktır.

SAÇ EKİMİ İÇİN İDEAL YAŞ

20-30 yaş arası erkeklerin saç ekimi yaptırmak istemeleri doğal bir sonuçtur.ideal saç ekimi yaşı 30 yaş civarlarıdır.bu yaşa kadar seyrekleşme belirginleşecek ve ortalama saç ekim operasyonun yapılması zamanı 30 yaşlarla birlikte ekim sonrası performans oldukça tatmin edici olacaktır.

SAÇ NAKLİ NASIL YAPILIR

Operatörler saç ekimi sürecinde seyrekleşen bölgelere saç ekimini başınızın arkasından aldıkları saç kökleriyle seyrekleşen yere yapılan ekim işlemi ile devam eder.başınızın arkasında bulunan saçlar dökülmelere karşı hormonsal olarak daha dirençli ve dayanıklıdır. Başınızın arka kısmından alınan saçlar ekildiği yerde zamanla doğal bir görünüm kazanır ve dökülen saçlarınızdan farkı ayırt edilmez.

SAÇ DÖKÜLMESİNE ERKEN ÇÖZÜMLER

Saçlarınız dökülüyorsa ilk yapacağınız iş bir dermatoloğa gitmek olacaktır.dermatolok size uygun dökülme karşıtı çözüm önerilerini sunacak ve yapılması gereken işlemleri size birebir aktaracaktır. Kadınlarda ve erkeklerde saç dökülmesine karşı direnç gösterecek bir çok tedavi seçeneği vardır. Tıbbi tedavilerde mümkündür.dermatolok Dökülen saç bölgenize uygun tedavi için saç dökülmesi için uygun şampuan ilaç ve bakım prosedürlerini uygulamak için takvim planını hazırlayacaktır.

Senin için öneriliyor...  Saç Uzatmanın Pratik Yolu Postiş

PRP DESTEĞİYLE SAÇ DÖKÜLMESİ ÖNLENEBİLİR.

Gelişen teknoloji ile birlikte Platelet Zengin Plazma (PRP) tedavisi yöntemiyle saç dökülmesine etkili çözümler sağlanabilmektedir.Platelet Zengin Plazma (PRP) yöntemiyle trombositler vücüt içerisinden çıkarılır ve saçlarınızın gelişmesi ve zarar gören saç köklerinizin iyileşmesi için problemli ve seyrekleşmeye başlayan bölgelere zerk edilir.Platelet Zengin Plazma (PRP) yöntemi saç ekimini tercih etmeyenler için uygulanan açısız kansız bir yöntemdir. Platelet Zengin Plazma (PRP) yöntemi ile saç dökülmesinin yanısıra cansızlaşan saçlarınızı güçlendirip eski haline gelmesi için uygulanan doğal bir yöntem olarak tercih edilir.

En önemlisi internette Saç dökülmesi ve Saç ekimi hakkında bilgi almak için araştırmalar yapmanın yansıra 2.ci yapmanız gereken en önemli şey Dermatolog eşliğinde saçlarınızın ve dökülen saç bölgenizin kapsamlı bir muayene sonrası tedavi programına alınmasını sağlamanız daha etkili bir çözüm sağlayacaktır.

SAÇ EKİM FİYATLARI

Saç ekimi için 100 lerce farklı birim değişik oranlarda fiyatlar vermektedir. Fiyatlar 1000 tl ile 20.000 tl arasında değişmektedir.Saç ekimi fiyatlarında en büyük etken dökülen bölgenin büyüklüğü uygulanacak seans miktarı ve tedavinin süresi etken olmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı yazın
isminizi yazın